Szukaj na tym blogu

niedziela, 20 marca 2016

Brwi i rzęsy

Pół roku temu zakończyłam chemioterapię, i wtedy zaczęłam namiętnie szukać informacji w internecie na temat tego jak szybko odrosną mi brwi i rzęsy ale natrafiałam tylko na formułki lub bardzo zwięźle opowiedziane historie innych chorych kobiet. Dlatego postanowiłam opisać swoje doświadczenia w tym temacie.

Kończąc chemię we wrześniu 2015 roku miałam brwi bardzo przerzedzone, wręcz widać było gołe "placki" . Radziłam sobie z tym używając zwykłych cieni do powiek kupionych w drogerii. Nakładałam je pędzelkiem , który również kupiłam w tym celu i to mi bardzo ułatwiało sprawę. 
Efekty były różne, ale i tak za każdym razem czułam się sztucznie. Rzęsy również były przerzedzone a krótko po chemii zaczęły wypadać po kolei wszystkie odsłaniając nowo wyrastające rzęski.Szukałam czegoś co wspomoże proces odrastania włosków. Po przeczytaniu recenzji i opinii w internecie mój wybór padł na odżywki Long 4 Lashes, kupiłam i zaczęłam stosować, niestety nie jestem systematyczna w tym co robię więc stosowałam je z małymi przerwami Po kilku miesiącach stosowania muszę stwierdzić, że stan moich brwi nadal nie jest zadowalający i zachwalane odżywki u mnie się nie sprawdziły.Brwi są jasne i dalej przerzedzone. A ostatnio zauważyłam, że to co odrosło zaczęło wypadać.
Postanowiłam poszukać naturalnego sposobu na ich ratunek. Postawiłam na olejek rycynowy, który nakładam szczoteczką po starej maskarze. Z radością stwierdzam, że po tygodniu stosowania włoski przestały wypadać i teraz czekam na dalsze efekty działania olejku.

Tydzień temu wyglądało to tak:


Dwa dni temu sama zrobiłam sobie hennę na brwi z czego jestem dumna bo robiłam to pierwszy raz. Po obejrzeniu kilku filmików na you tube nasmarowałam wazeliną brwi i nałożyłam hennę. Odczekałam tylko 2 minuty, bo bałam się, że wyjdą zbyt ciemne.Wyszły ładne ale kolor się zmywa, blednie. Może dlatego, że krótko trzymałam hennę na brwiach a może efekt jest adekwatny do ceny produktu. Kupiłam zwykłą hennę w proszku z Rossmana za 2,49 zł w kolorze grafitu na próbę. Następnym razem mam zamiar kupić  hennę lepszej jakości w kremie i próbować dalej. Jeśli zna ktoś inne sposoby by poprawić stan rzęs i brwi w szczególności to bardzo proszę o porady....
Za miesiąc zrobię zdjęcia i okaże się czy olejek rycynowy podziałał tak jak tego oczekuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz