Szukaj na tym blogu

wtorek, 22 marca 2016

Herbatki z pokrzywy i skrzypu polnego

 Większość herbat, naparów ziołowych ma właściwości zdrowotne, i tak jest w przypadku pokrzywy i skrzypu polnego, które zaczęłam ostatnio pić. Planując ich zakup skupiałam się tylko na tym, że mogą mieć dobry wpływ na włosy ale kiedy zaczęłam szukać więcej o nich informacji dowiedziałam się, że mają jeszcze inne właściwości.


Zacznijmy może od pokrzywy:

- Oczyszcza drogi moczowe
- Poprawia pracę przewodu pokarmowego
- Wzmacnia odporność i pomaga w przebiegu przeziębienia
- Dobrze działa na cerę i włosy
- Pomaga przy trądziku
- Obniża poziom cukru we krwi
- Przeciwdziała anemii i osłabieniu
- Leczy choroby skóry głowy
- Posiada właściwości odkażające
- Pomaga zlikwidować stresNiestety nie każdy może ją pić, są przeciwwskazania takie jak nowotwory macicy, choroby nerek. Osoby które zażywają leki obniżające poziom cukru również nie powinny jej spożywać. Trzeba też pić ją z umiarem i robić przerwy. Ja zamierzam po 3- 4 tygodniach zaprzestać picia jej na jakiś czas.

Skrzyp polny:

- Oczyszcza drogi moczowe
- Ma działanie uspokajające
- Pomaga przy obfitych miesiączkach, krwawieniach z żylaków odbytu
- Polecany przy problemie z nadmierną potliwością stóp
- Wzmocnia naczynka krwionośne
- Wspomagająca przy stanach zapalnych jamy ustnej
- Oddziałuje pozytywnie na włosy, paznokcie i procesy starzenia się skóry
Z tego co się dowiedziałam to silniejsze działanie mają herbaty sypkie od tych w saszetkach, dlatego też zakupiłam właśnie takie w sklepie zielarskim, koszt jednej to ok.3,50 zł.  Zaparzam je razem w jednym kubku sypiąc łyżeczkę pokrzywy i skrzypu, piję taką herbatkę 2 razy dziennie. Zobaczymy czy będą efekty po upływie miesiąca. Jak na razie mogę jedynie stwierdzić, że w smaku są całkiem dobre i że z całą pewnością mają działanie moczopędne.

Jeśli ktoś pił taką mieszankę herbat to bardzo miło mi będzie jeśli podzieli się swoim doświadczeniem w tym temacie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz